Dedek Mraz obiskal otroke s Primskovega in Razbor

Foto: RB

V soboto 19. decembra je bil za PGD Primskovo poseben dan. Dan s katerim smo dokazali, da lahko nadaljujemo z večletno tradicijo prednovoletnega obdarovanja otrok z obiskom dedka mraza, ki smo jo podedovali od ukinjenega Kulturnega društva Prinskau.

Sobotno popoldne se je pričelo z lutkovno-igralno predstavo Zvezdica Zaspanka, avtorja Frana Milčinskega – Ježka. Po predstavi so otroci z območij nekdanje KS Primskovo in Razbore zapeli pesmico in priklicali dedka Mraza, ki jih je napolnil z veseljem in vsakega otroka obdaril z lepim darilom. Po končani prestavi in razdelitvi daril je gasilsko društvo za vse obiskovalce organiziralo druženje ob čaju in kuhanem vinu v novih kletnih prostorih.

Ob tej priložnosti se Odbor za kulturo in šport PGD Primskovo iskreno zahvaljuje vsem soustvarjalcem predstave, vsem donatorjem in Občini Šmartno pri Litiji.

Urška Smrekar